ABB Demoroom


Zakończyliśmy budowę Demoroomu multimedialnego dla firmy ABB w Warszawie w ramach zadania zaprojektuj-wybuduj, którego rolą jest prezentowanie produktów oraz działaność firmy ABB w zakresie automatyki i robotyki. W przestrzeni robotyki prezentowane są głównie roboty i automaty przemysłowe produkowane i integrowane przez ABB. W ramach realizowanego projektu wyposażyliśmy Demoroom w urządzenia multimedialne wspierające prezentację produktów dla klientów zewnętrznych, ale także wspierające i usprawniające prowadzenie wewnętrznych szkoleń z obsługi, czy programowania urządzeń ABB:

W obszarze Demoroomu znajduje się dwudzielna sala szkoleniowa wyposażona w 75" monitory z pełnym systemem sterowania multimediami. Sale mogą pracować w systemie sal rozdzielonych, ale także jako sala połączona z wykorzystaniem obu monitorów i wszystkich przyłączy podłogowych.

Przestrzeń wyposażono także w ściankę wideo z monitorów wideo w układzie 3x1 wraz z nakładką dotykową. Ściana wideo pełni rolę wielozadaniowego monitora, na którym uruchomiona jest aplikacja dotykowa prezentująca urządzenia firmy ABB, ale w każdej chwili można przełączyć ją w tryb wyświetlania prezentacji Power Point, czy wyświetlania sygnału z zewnętrznego źródła, np. zewnętrzny komputer.

Cała przestrzeń zarządzania jest przez system sterowania, który w pełni zintegrowany jest z automatyką budynkową KNX (rolety, oświetlenie, klimatyzacja, kotary, itp).

W zakresie realizacji umowy, oprócz instalacji systemów multimedialnych i automatyki budynkowej, wykonaliśmy także zabudowy meblowe, oświetlenie, rolety zaciemniające, nagłośnienie strefowe i wielkoformatowe grafiki w formie lighboxa. Całość zarządzania jest z systemu sterowania multimedialnymi zintegrowana z systemem KNX firmy ABB

Zadaniem Q-Fidelity była pełna koordynacja projektu wraz z wyborem i negocjacjami umów z Podwykonawcami, instalacja okablowania, a także pełny montaż i integracja wszystkich systemów multimedialnych i automatyki budynkowej.